Evlilik ve Evlilik Terapisi Nedir?

parakrali

Global Mod
Global Mod
Evlilik ;

ben

sen ile

bizi koruyarak

sene hürmet duyarak

sen ile birlikte biz olmak istiyorum.

Sağlıklı memnun evlilik işte bu biçimdedir . Evlilik insanın ikinci doğumudur . Evlilik ilgi terapisinde üçüncü doğumdur . Hudutları düzgün korunmuş bir evlilik benleri korurken biz olabilmeyi sağlar .

İlişki ve evlilik terapisi, çiftlerin birbirleriyle olan ilgilerini, bu bağlantı şeklinin davranışlara ve bağlantının kendisine nasıl yansıdığını anlamaya çalışan, aile sistemini bireyler ortası bağlantıdan çok bir bütün olarak nazarann psikoterapi cinsidir.

Günümüzde bayan erkek münasebetlerinde çiftlerin birbirinden beklentileri , memnunluk istek ve taban standartları yükselmiş profesyonel yardım ihtiyacı artmıştır . Yaşanan güç iktidar savaşları , ekonomik problemler, aksiye odaklanmak , suçlayıcı olmak ,cinsel hayatta yetersizlik yahut uygunsuzluk , akraba bağlantıları, bağlantı eksikliği ve sorun çözmede kullanılan yanılgılı yollar münasebetlerde değerli problemler haline gelir . Evlilik ortaya çıkınca ‘bedeller ‘ ortaya çıkar ‘ödüller ‘ azalır.

Çiftler müspetten çok negatife odaklanır . Olumsuz odaklanma negatif davranışların artmasına yol açar ; tenkit , savunmacılık , küçümseme , duvar örme , baskı kurma , saldırganlık , duygusal kopukluk , içe çekilme , kaçma , arbede çıkarma ve yalnız bırakma biçiminde sıkıntılarla çiftler karşı karşıya kalabilirler .

Sağlıklı bir ilgi , memnun bir evlilik hiç sorun yaşanmaması , hiç tartışma olmaması demek değildir . Sağlıklı ilgi yakınlık , şehvet ve bağlılığı istikrarlı biçimde içermesine bağlıdır .

Evlilik terapisinde çiftlere en az beklenti en çok yatırımı , suçlamak yerine sorumluluk almayı , sağlıklı memnun cinsel hayatı , diyalog halinde etkin dinlemeyi ,kaliteli vakit geçirmeyi , kabul etmeyi , paylaşmayı ve onarıcı bağlantı kurmayı öğretmek bunlar hakkında farkındalığı yükseltmek amaçlanır . ötürüsıyla irtibat kurmayı öğrenmek temeldir .

Tartışabilmeyi sağlıklı formda hengame edebilmeyi öğrenmek evlilik terapisi ortasındadır . Birtakım durumlarda ise sağlıklı halde bağlantıyı sonlandırmaya yardım etmek evlilik terapisinin misyonları içindedır .

Kendinizi ve eşinizi anlayabileceğiniz , sağlıklı tartışabildiğiniz , sorun çözebildiğiniz farklılıkları kabul edebildiğiniz ölçüde uygun bir eş olursunuz . Çiftler uygun niyetle , değişime ve gelişime açık çok çözülmeyecek sorun yoktur .