Formula 1 pilotu Lewis Hamilton, Manchester United’ı Satın Almak İstiyor

bencede

New member
Orhan GÜLEK – AJANSSPOR

Formula 1 kadrolarından Mercedes’in başarılı pilotu Sir Lewis Hamilton, futbola giriyor. İngiliz pilot, Manchester United’ın yeni ortağı olabilir.

Lewis Hamilton ile Jim Ratcliffe ortaklığı

Formula 1’de 7 sefer dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, Mercedes-AMG F1 ekibinin da %33’lük payına sahip olan INEOS CEO’su Jim Ratcliffe ile paydaşlık kurarak İngiliz devi Manchester United’ı satın almak istiyor.

Hamilton: “Bu usul projelere daha fazla dahil olmak istiyorum”

Mercedes şoförü Hamilton, İngiliz basınından The Mirror’a yaptığı açıklamada, “Jim Ratcliffe, bizim kadronun bir ortağı. Gelecekte Jim’le birlikte bir şeyler yapmayı istiyorum. Tabi ki nerede ve ne olacağını bilmiyorum, bu yüzden kesin bir şey söyleyemem. Jim Ratcliffe’den Manchester United’ı satın almakla alakalı projeyi konuşacağımız bir telefon almadım. Fakat bu şekil projelere daha fazla dahil olmak istiyorum zira siyahilerin bu stil konularda kelam hakkı alması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Manchester United satışa çıkarılmıştı

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United, geçtiğimiz günlerde sahibi olan Glazer ailesi tarafınca satışa çıkarılmıştı. Kulüp Cristiano Ronaldo’yla olan mukavelesini feshettikten daha sonra, kulübün satışı için teklifleri değerlendirmeye alacağını duyurdu.

Jim Ratcliffe, Glazer ailesiyle anlaşamamıştı

Kırmızı Şeytanların büyük bir hayranı olan İngiltere’nin en varlıklı adamını Jim Ratcliffe, daha evvel Manchester United’ı satın almak için Avram Glazer kardeşlerle görüşmüş fakat aileyle satışta anlaşamamıştı.

Hamilton, tuttuğu ekibin rakibi olabilir

Jim Ratcliffe ile iştirake hazırlanan yarış ikonu Hamilton ise, Paris Saint-Germain forveti Neymar da dahil olmak üzere spordaki biroldukca önde gelen figürle bağları olan büyük bir futbol taraftarı olarak biliniyor, lakin çocukluğundan beri Arsenal taraftarıydı ve artık, tuttuğu ekibin direkt rakibi olabilir.

Lewis Hamilton’ın kariyeri

Kariyerine 2007’den 2012’ye kadar yarıştığı McLaren F1 ekibinde başlayan Hamilton, kazandığı 7 dünya şampiyonluğu ile Michael Schumacher ile birlikte en epey şampiyon olan iki Formula 1 pilotundan biridir. Formula 1 tarihinin en epeyce yarış kazanan, en çok pol durumu alan ve en çok podyuma çıkan pilotudur. Ayrıyeten Hamilton en epey yarış zaferi, en hayli pol durumu ve en çok podyum dâhil olmak üzere biroldukca rekora sahiptir.

Formula 1’de yeni dönem ne vakit başlayacak?

Motor sporlarının en itibarlı yarışlarından Formula 1’de 2023 dönemi, 5 Mart 2023 tarihinde Bahreyn GP ile başlayacak ve 26 Kasım’daki Abu Dhabi GP ile tamamlanacak.