Juniper Networks çok sayıda güvenlik açığını giderir

Bakec

New member
Juniper Networks kapsamlı bir dizi güvenlik duyurusu yayınladı. 27 güvenlik tavsiyesi, bazıları kritik olan, özellikle Junos OS, Junos OS Evolved ve çeşitli donanımlardaki güvenlik açıklarıyla ilgilidir. Juniper ayrıca geçici güncellemeler ve karşı önlemler de sunuyor.

Duyuru

Juniper, destek portalında güvenlik önerilerini listeler. Öncelikle Junos OS ve Junos OS Evolved'ı, bazen de farklı donanımları etkiliyor.

Ardıç: Etkilenen cihazlar ve seriler

Genel olarak Juniper ağ cihazlarının işletim sistemlerine ek olarak aşağıdaki cihazlar, seriler ve yazılımlar da özellikle etkilenir:

QFX5000
Akıllı oturum yönlendiricisi
MX Serisi
EX serisi
PTX serisi
SRX modelleri
ACX modelleri
Paragon Aktif Direnç Kontrol Merkezi
Emniyet müdüründen görüşler

BT yöneticileri tavsiye listesini incelemeli ve kullandıkları ürünlerin etkilenip etkilenmediğini kontrol etmelidir. Bazı güvenlik açıkları 10.0 CVSS değerleriyle “kritik” risk derecesine ulaştığından yöneticilerin güncellemeleri hızlı bir şekilde yüklemeleri gerekir.

Juniper geçen hafta Secure Analytics için güvenlik yamaları yayınladı. Yalnızca Güvenlik Bilgileri ve Olay Yönetim Sistemi'nde (SIEM) saldırganların kötü amaçlı kod yerleştirmesine ve yürütmesine olanak verebilecek 18 güvenlik açığı bulunuyordu. Güvenlik açıklarından ikisi Juniper geliştiricileri tarafından “kritik” olarak değerlendirildi.

Juniper Networks, Hewlett Packard Enterprise (HPE) tarafından bu hafta Çarşamba günü 14 milyar dolara satın alındı. HPE aynı zamanda ağ ekipmanı satıcısı Aruba'nın da sahibi olduğundan, şirketin ağ pazarında lider olması muhtemeldir.

(Bilmiyorum)

Haberin Sonu