Mourinho’dan tarihi maçta tarihi galibiyet

Bakec

New member
Portekizli teknik yönetici Jose Mourinho’nun mesleğinde çıktığı 1000. maçta, çalıştırdığı grubu Roma, İtalya Birinci Futbol Ligi’nin 3. haftasında Sassuolo’yu 2-1 yendi.
Roma Olimpiyat Stadı’nda oynanan maçta, konut sahibi ekip, 37. dakikada Bryan Cristante ile 1-0 öne geçti.
Birinci yarı Roma’nın üstünlüğüyle sona ererken, ikinci yarının 57. dakikasında Filip Djuricic, skora dengeyi getirdi: 1-1.
Son anları büyük heyecana sahne olan maçta Roma, 90+1. dakikada Stephan El Shaarawy ile galibiyet golünü buldu: 2-1.
Bu golle Roma, Sassuolo’yu 2-1 yenerek, ligde üst üste 3. maçından galibiyetle ayrıldı. Roma, 9 puanla 3. haftayı önder olarak kapattı.
Teknik yöneticilik mesleğinde 1000. maçına çıkan Portekizli çalıştırıcı Mourinho, son dakikada gelen galibiyet golüyle büyük sevinç yaşadı.
Mourinho, maçın akabinde yaptığı açıklamada, bir itirafta bulunarak, “Bu hafta ortasında bu maçın benim için özel bir maç olmadığını söyleyerek aslında palavra söylemiş oldum. Tabi ki benim için de özel. 1000. maçı her vakit hatırlayacağım. Bugün 58 yaşında değil, güya futbolda bir meslek hayal etmeye başladığınız 10, 12 ya da 14 yaşında üzereydim. Ve aslında 1000. maçı bir mağlubiyetle tamamlamak istemiyordum.” sözünü kullandı.