Nasser Al Attiyah, 5. Dakar Ralli Zaferini Kazandı

bencede

New member
AJANSSPOR – HABER

Motor sporları dünyasında atletlerin sonlarını en çok zorladığı tertiplerden biri olan Dakar Rallisi bugün yapılan 14’üncü etapla son buldu. Geçen yılın şampiyonu Nasser Al Attiyah 5. Dakar Ralli zaferini elde etti.

Nasser Al Attiyah’dan kusursuz performans

Katarlı ralli pilotu Nasser Al Attiyah, iki hafta boyunca neredeyse hiç kusur yapmayarak yeterli bir performans ortaya koydu. En yakın takipçisi Sebastien Loeb üst üste 6 yarış galibiyeti kazansa da en güzel süreyi yakalayan Nasser Al Attiyah’ı geçemedi. 14’üncü etabın sonunda da yanılgı yapmayan Nasser Al Attiyah 5. sefer Dakar Ralli şampiyonu olmayı başardı.

“Bu zafer kolay gelmedi”

Şampiyon Al Attiyah etap daha sonrasında, “yenidendan Dakar Ralli’yi kazandığım için ve son Dakar Ralli şampiyonu unvanını elimde tuttuğum için sahiden epey memnunum. Söylemem gerekiyor ki bu sene Dakar Ralli fazlaca zorlayıcıydı. Etaplar sahiden epey zordu. Hava koşulları herkesi zorladı. Mathieu’a, ekip arkadaşlarıma ve beni her vakit destekleyen insanlara teşekkür ediyorum. Bu zafer yalnızca benim için değil tüm takımım ve bizi destekleyen herkes için. Bu zaferi elde etmek sahiden de hiç kolay olmadı” biçiminde konuştu.