Spalletti’den Icardi, Mertens ve Fatih Terim kelamları

Bakec

New member
Serie A’da açık orta liderlik koltuğunda oturan Napoli’nin teknik yöneticisi Luciano Spalletti, beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu.
2022 Dünya Kupası sebebiyle liglere verilen ortada Antalya’da kampa giren Napoli’nin deneyimli teknik yöneticisi, muhabirimiz Onur Çubukçu’ya konuştu.
Spalletti, eski öğrencileri Mertens ve Icardi hakkında şu biçimde dedi:
“İkisi de tepe yapmış oyuncular. Icardi’nin ceza alanında yapabildikleri, bize epeyce fazla maç kazandırdı. Maçların bahtını belirleyen bir futbolcu. Mertens de epeyce kaliteli bir isim. İkisi bir arada oynarken epeyce hoş bir futbol sergileyebileceklerini biliyorum.”
Spalletti, Napoli’nin bir başka efsanesi Hamsik için de “Onunla 2-3 gün evvel yemek yedik. Futbola karşı hala ne kadar istekli ve istekli olduğunu gördüm. Kendisi Napoli’de hayli büyük bir hatıra bıraktı. Benim öğrencim değildi fakat o denli bir futbolcuyla çalışmak isterim. Güvenebileceğiniz bir yapıya sahip” dedi.
İtalyan teknik adam, yakın arkadaşı Fatih Terim hakkında ise “Fatih Terim ile bir arkadaştan öteyiz. Uzun yıllar görüşmeyip görüştüğümüzde, aileden biriyle karşılaşıyor üzere oluyoruz. Onunla uzun yıllar futbolcularla alakalı birbirimize bilgi verdik. İnanılmaz bir insan. Aslan ruhlu bir tilki olduğunu söyleyebilirim” formunda konuştu.