CDMX'ten kadınlar ekonomik ve sosyal bir gündemi destekliyor

celikci

Global Mod
Global Mod
Mexico City'deki Meksika İş Dünyası Kadın Liderleri Derneği'nin (AMMJE) başkanı Zaira Zepeda, ekonomik ve ticari konulardaki liderlerin ilk kez tek bir amaç için bir araya geldiğini söylüyor: kendi gündemlerini oluşturmak.

“Bu girişim neden doğdu? Pek çok foruma ve çalıştaya katıldıktan sonra kadınların evlenme teklif etme konusunda çok iyi olduklarını fark ettim; çalışma konusunda mükemmeliz ve girişimlerimiz var ama ne yazık ki bu bizi ilgilendiren bir gündeme yansımıyor.” Genleşme AMMJE CDMX bölümünün başkanı.

Başkentte yeni bir hükümet başkanının olacağı bir bağlamda AMMJE, Coparmex, Canaco, CCE gibi diğer kadın iş örgütleri ve vakıflarla birlikte adayları belirledi (Clara Brugada, Santiago Taboada). ve Salomón Chertorivski) bundan sonra bu gündemin konusunu başkenti yönetmeye gelecek herkesin önceliklerinden biri haline getirmeye kararlıdır.

Zepeda, bu belge için şehir ekonomisindeki bu ekonomik ve katlanarak artan büyümeyi başarmak için gerekenlerin, kadın girişimcilerin daha fazla katılımıyla ele alındığını söylüyor.

“Önemli bir gerçek şu ki, ülkede açılan her 10 KOBİ'den yalnızca üçünün kadınlar tarafından yönetiliyor. Burada çok büyük bir fırsat alanı olduğuna inanıyorum ve eğer otorite bütün bir ekosistemi daha çok kadınların KOBİ'lere yönelmesine yönelik olarak yaratsaydı.” daha üretken olursa, daha yüksek bir ekonomik etki yaratılacak ve katlanarak artacaktır” diye vurguluyor.

AMMJE CDMX temsilcisi, Meksika Rekabet Kurumu'nun (Imco) verilerine göre, resmi bir şirket veya resmi bir girişimci, resmi olmayan bir şirketten 2,5 kat daha fazla üretim yaptığından, resmiyetin hayal edilemeyecek faydalara sahip olduğunun altını çiziyor.

Gündemin ana maddeleri neler?

Birincisi, girişimciliğin iki eksende desteklenmesi söz konusudur: herhangi bir serbest mesleği bir girişime dönüştürmek için eğitim ve öğretim ve bir nano-KOBİ için bile resmileştirme ve bunu başarmak için finansmana erişim.

İkinci olarak, eşit ücret meselesi var; farkın azaltılması bir önceliktir; bu, küresel şirketlerde zaten olan bir şeydir, ancak aynı zamanda KOBİ'lerde de bir gerçekliktir ve daha iyi işlere erişim söz konusudur.