Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix Canlı İzle | S Sport Canlı Yayın

bencede

New member
Orhan GÜLEK – AJANSSPOR

15:28

2022 Formula 1 dönemi, bugün Abu Dhabi Grand Prix’si ile sona eriyor. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 22. ve son yarışı olan Abu Dhabi Grand Prix’sine Red Bull pilotu Max Verstappen şampiyon olarak çıkarken, Perez ve Leclerc içinde da ikincilik savaşını izleyeceğiz.

2022 Abu Dhabi GP’deki tüm gelişmeleri canlı anlatımla sayfamızda bulabilirsiniz…

Formula 1 Abu Dhabi GP Canlı Anlatım

15:47

15.48 Arap sermayesinin dayanağıyla son dönemlerde yılın son yarışı olan ve genelde sıkıcı yarışlara sahne olan pist, gelen tenkitler üzerine geçen yıl yenilendi

15.46 Heyecan dolu yarışın başlamasına son 15 dk var. 5 kırmızı ışık sönmeden pist hakkında sizlere birtakım bilgiler vermek istiyorum.

15.45 Dört dünya şampiyonluğu bulunan, padoktaki en yetenekli, eğlenceli ve sevilen karakterlerden birisi olan Sebastian Vettel; bu yarışla birlikte emekliye ayrılacak. Buna ek olarak; gelecek dönem için koltukları olmayan Daniel Ricciardo, Mick Schumacher ve Nicholas Latifi’ye de veda edeceğiz.

15.43 2022 Abu Dabi GP, duygusal bir yarış olacak zira bu yarışla birlikte F1’deki birtakım kıymetli pilotlara veda edeceğiz.

15.41 ilk vakit içinderda 23 Şubat 2022’de Barselona’da gerçekleştirilen birinci test seansı ile başlayan ve Formula 1’in yeni bir çağa adım attığı 2022 dönemi, bu hafta sonu Abu Dabi’de son bulacak.

15.40 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda dönemin son yarışı Abu Dhabi GP’ye beğenilen geldiniz. Heyecan dolu yarışın canlı anlatımında sizlerle olacağım.

Selamlar ben Orhan Gülek

Formula 1 Abu Dhabi GP Grid sıralaması

15:30

1. Verstappen – Red Bull
  2. Perez – Red Bull
  3. Leclerc – Ferrari
  4. Sainz – Ferrari
  5. Hamilton – Mercedes
  6. Russell – Mercedes
  7. Norris – McLaren
  8. Ocon – Alpine
  9. Vettel – Aston Martin
  10. Ricciardo – McLaren
  11. Alonso – Alpine
  12. Tsunoda – AphaTauri
  13. Schumacher – Haas
  14. Stroll – Aston Martin
  15. Zhou – Alfa Romeo
  16. Magnussen – Haas
  17. Gasly – AlphaTauri
  18. Bottas – Alfa Romeo
  19. Albon – Williams
  20. Latifi Williams
15:33

FORMULA 1 ABU DHABI GP CANLI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

15:34

One. Last. Time.

We catch up with our drivers LIVE ahead of the final race of the season.#F1 #AbuDhabiGP https://t.co/Arau6xptuw

— Formula 1 (@F1) November 20, 2022