Formula 1’de Max Verstappen’den Meksika GP daha sonrası Sky Sports’a boykot

bencede

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 20. ayağı Meksika Grand Prix’sinde, Red Bull ekibinin Hollandalı pilotu Max Verstappen birinci oldu. Yarış daha sonrası Verstappen, geçen yılın şampiyonluk tartışmaları niçiniyle Sky Sports’u boykot etti.

Max Verstappen: “Artık yeter”

Formula 1’de ikinci sefer dünya şampiyonu olan Red Bull pilotu Max Verstappen, Meksika Grand Prix’si daha sonrası Sky Sports’a konuşmayı reddetti. İngiliz kanalındaki kendisine yönelik yorumları eleşitiren Hollandalı, “Artık kâfi, buna müsamaha göstermeyeceğim” dedi.

Ne olmuştu?

Verstappen, Sky Sports yorumcusu Ted Kravitz tarafınca yapılan yorumlardan rahatsız olmuştu. ‘Ted’s Notebook’ programında konuşan Kravitz, Verstappen’in 2021 yılındaki şampiyonluk rakibi Lewis Hamilton’ın tartışmalı Abu Dabi Grand Prix’si daha sonrası unvanının elinden alındığını söz etmişti.

“Hakkımda saygısızca yayınlar yaptı”

Verstappen, Meksika GP daha sonrası yaptığı açıklamada, “Bu hususun bu hafta sonuyla hiç bir ilgisi yoktu. Geçmişte yaşayamazsın, yoluna devam etmelisin. İçlerinden bir kişi bilhassa benim hakkımda saygısızca yayınlar yaptı. Bunu asla kabul etmiyorum. Şu anda toplumsal medya epey zehirli bir yer ve televizyonda daima bu biçimde yaşıyorsan daha da kötüleştiriyorsun. Bana saygısızlık etmeye devam ediyorsunuz ve bir noktada artık buna müsamaha göstermeyeceğim.” dedi.

Christian Horner: “Ekip olarak Max’i destekliyoruz”

Öte yandan Red Bull işvereni Christian Horner da yarış daha sonrası Sky Sports’a konuşmadı. Horner, Verstappen’in 2021 yılı yorumlarından rahatsız olduğunu söylemiş oldu.

Horner, “Şampiyonlukların çalındığına dair bir suçlamanın tarafsız bir yorum olduğunu düşünmüyorum. hiç bir biçimde adil hissetmiyorum. Max bu duruma epey üzüldü ve grup olarak onu büsbütün destekliyoruz. Birebir biçimde üzüldük. Grup olarak bu karar aldık ve birlikte hafta sonu tatil yapacağız” sözlerini kullandı.

Formula 1 ne vakit, hangi kanalda yayınlanıyor?

Formula 1’de sıradaki yarış 13 Kasım’da Brezilya’da koşulacak. Dönem 20 Kasım’da Abu Dhabi’de sona erecek. Heyecan dolu yarış S Sport 2 ve S Sport Plus ekranlarından canlı olarak yayınlanıyor.