Marta Hewelt, Theatretreffen yönetim ekibinden ayrılıyor

Adanali

New member
Ev
Kültür
Dört eksi bir: Marta Hewelt, Theatretreffen yönetim ekibinden ayrılıyor

Farklı yaklaşımlar nedeniyle: Theatretreffen yönetiminden Marta Hewelt ve festival yönetmeni Matthias Pees işbirliğini sonlandırdı.

Ulrich Seidler

Marta Hewelt (solda) Theatretreffen'in yeni yönetim ekibinden ayrılıyor, Joanna Nuckowska, Olena Apchel ve Carolin Hochleichter (soldan) kalıyor.

Marta Hewelt (solda) Theatretreffen’in yeni yönetim ekibinden ayrılıyor, Joanna Nuckowska, Olena Apchel ve Carolin Hochleichter (soldan) kalıyor.dpa

Berliner Festspiele’nin Çarşamba günü yaptığı duyuruya göre Marta Hewelt, Theatretreffen yönetim ekibinden bu ayın sonunda ayrılıyor. Hewelt ve Berliner Festspiele’nin yöneticisi Matthias Pees, “yeni ekip yönetimini oluştururken farklı yaklaşımlar ve yaklaşımlar nedeniyle” birlikte çalışmaya devam etmeme konusunda anlaşmışlardı. Eylül 2022’den beri görevde olan Theatretreffen’in Pees tarafından atanan yeni yönetim kadrosunda halen Olena Apchel, Carolin Hochleichter ve Joanna Nuckowska yer alıyor.

Theatretreffen’in özüyle uğraşmak

Belirli bir gerekçe gösterilmese de bu ayrılma, şu ana kadar pek iyi gitmeyen bir anayasal sürecin tam ortasına denk geliyor. Temmuz 2022’deki performans basın toplantısında, dört kişilik ekip, davetli konuğun tablosunda Theatretreffen’in özünü ve benzersiz satış noktasını az çok kasıtlı olarak tartışmaya açan geniş kapsamlı bir reform iradesini ortaya koymuştu. performanslar artık mutlaka Almanca konuşulan tiyatro cumhuriyetinden bir eleştirmenler jürisi tarafından seçilmemelidir. Ön rüzgar programlandı. Ocak ayında 23. seçkinin sunumunda Pees ve TT ekibi, önceki uygulamaya bağlı kalmak ve festivalin istenen uluslararasılaşmasını ve iyileştirilmiş, son derece iddialı destek programı aracılığıyla sosyal tartışmalara açılmasını sağlamak istediklerini doğruladılar.

Polonya’da doğup Berlin’de büyüyen Marta Hewelt, daha önce Berlin’in bağımsız sahnesinde ve ulusal düzeyde üretim müdürü olarak işletme ve üretim müdürü olarak çalıştı. Odak noktası uluslararası festivaller ve mekana özel yapımlar düzenlemekti. HAU Hebbel am Ufer’de yapım müdürü olarak, Matthias Pees ile birlikte Latin Amerika festivalleri “Libertad y Desorden” (2010) ve “La Vida despues” (2012)’ı organize etti. Berlin’deki Neuköllner Oper’de kısa bir süre genel müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra, 2015 yılında Bremen’deki Schwankhalle’nin yönetimini devraldı.