Max Verstappen’e Sanal Le Mans Yarışında İnternet Mahzuru | Formula 1 Haberleri

bencede

New member
AJANSSPOR – HABER

Formula 1’de geçen dönemin şampiyonu Max Verstappen, irtibat sorunu niçiniyle Sanal Le Mans 24 Saat yarışı aktifliğine veda etti. Tertibi sert bir lisanla eleştiren Hollandalı pilot Verstappen, bu tertipte tekrar yer almayacağını lisana getirdi.

Max Verstappen, sonlanarak yarışı terk etti

Max Verstappen, Red Line grubuyla katıldığı 24 saatlik dijital Le Mans yarışını önde götürdüğü sırada sunucudan düştü ve bunu iki sefer yaşayınca sonlanarak yarışı terk etti.

Verstappen, iki kere irtibat sorunu yaşadı

Sanal 24 Saat yarışının bitimine yedi saat kala Max Verstappen, ikinci Redline kadrosunun bir dakika önünde önder gidiyordu. Lakin irtibat meseleleri yaşadı ve sunucuya bir daha bağlandığında, bir cins geride 17. sıraya düşmüştü.

Verstappen bir buçuk saat daha sonra diğer bir ilişki sorunu daha yaşadı ve akabinde yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

“Kendi oyunlarını bile denetim edemiyorlar”

Yaşanan olay daha sonrası organizatörlere sert tenkitlerde bulunan Verstappen, şu sözleri kullandı:

“Kendi oyunlarını bile denetim edemiyorlar. Yarışta üçüncü defa irtibatım koptu. En son geçen sefer bu biçimde bir şey yaşanmıştı. Beş aydır hazırlanıyorum, şampiyonluğu kazanmaya çalışıyorum, yarışı kazanmaya çalışıyorum ve bu biçimde şeyler oluyor.

“Bu bir soytarılık”

Organizatörler yarışa iki sefer kırmızı bayrakla orta verdi, ilişki kopmalarının bununla ilgili olabileceği için yağmurlu havayı iptal etmeye karar verdiler, lakin kopmalar bir daha devam etti ve bir noktada bizi de etkiledi. Dürüst olmak gerekirse tüm bunlar latife üzere geliyor. Bu çeşit bir şeye sanal yarış diyemezsiniz. Bu bir soytarılık. Bu yüzden çekilmenin daha âlâ olacağına karar verdim.”

2023 Sanal Le Mans 24 Saat yarışları hakkında

Ayhancan İnanç ve Ulaş Özyıldırım’ın da yarıştığı, Felipe Drugovich ve Ayumu Iwasa üzere F2 pilotlarının da dahil olduğu yarışta, her grubun iki aracı oluyor. Farklı pilotların bu iki aracı belli müddetlerde kullandığı ve müddeti dolunca kadro arkadaşına devrettiği Le Mans 24 saat yarış serisi, gerçekte olduğu kadar dijitalde de son derece rekabetçi.

Kapalı teker serilerindeki dünyanın en ünlü sim racer’larını ağırlayan Le Mans 24 saat sim yarış serisi, rFactor 2 üzerinde oynanıyor. Seride LMP ve GTE araçları yarışıyor.

Verstappen, geçen dönem Formula 1’e damga vurmuştu

Max Verstappen, Formula 1’de 2022 dönemini üst üste ikinci şampiyonluğunu elde ederek tamamlamıştı. Fakat Hollandalı şoför için çaba o kadar da parlak başlamamıştı.

Red Bull pilotu dönem başında Bahreyn ve Avustralya’da yakıt pompası arızası niçiniyle yarış dışı kalmıştı. Kıymetli puanlar kaybeden Verstappen, Leclerc’in 46 puan gerisine düşmesine karşın unutulmaz bir geri dönüşe imza atarak dönemi şampiyon tamamladı.

Formula 1’de yeni dönem ne vakit başlayacak?

Formula 1’de 2023 dönemi, 5 Mart 2023 tarihinde Bahreyn GP ile başlayacak ve 26 Kasım’daki Abu Dhabi GP ile tamamlanacak.