Van Sporlu Hamza Küçükköylü, İnegölspor’a 80 metreden attığı golü anlattı!

bencede

New member
TFF 2.Lig Kırmızı Küme’de 18. hafta gayretinde dün Van Spor FK, İnegölspor’u konuk etti. Çabada Van Spor’un forveti Hamza Küçükköylü yeşil alanlarda seçkin görülen bir gole imza attı. 51. dakikada fileleri havalandıran ve grubunu 1-0 öne geçiren 25 yaşındaki futbolcu, 58’de de şimdi kendi ceza alanı ortasından rakip kaleyi yokladı ve olağanüstü bir golle farkı 2’ye çıkardı. daha sonrasında müsabaka Enes Cet ve Furkan Polat’ın golleriyle Van Spor’un 3-1’lik üstünlüğüyle tamamlandı.

‘Futbolcunun attığını görmedim’

FANATİK de yaklaşık 80 metreden atılan golün sahibi Hamza Küçükköylü’ye ulaştı, başarılı futbolcu da o anları anlattı. Şuurlu bir biçimde vurduğunu söyleyen Küçükköylü, “Tarihe geçtik herbiçimde. Topa vurmadan evvelden, kalecinin önde ve stoperle yan yana olduğunu gördüm. Kaleye yanlışsız bütün gücümle vurdum. Top da hayli hoş gitti, ayağıma hoş oturdu. Çok da hoş ve unutulmayacak bir gol oldu. Dünya futbol tarihinde kaleden kaleye gol vardı lakin kaleciler atmıştı. Ben futbolcunun attığını görmedim” dedi.

‘Antrenmanlarda aut atıyorum’

Kimsenin bu golü beklemediğini ve her insanın şok olduğunu kaydeden Hamza Küçükköylü, “Babam da tribündeydi, ‘Ne olduğunu anlayamadık. Herkes birbirine baktı’ dedi. Ben de anlayamadım, topa baktım, gidiyor daha sonrasında da gol oldu. Maç öncesinde gol atacağımı biliyordum, içime doğuyordu fakat bu biçimdesini düşünmüyordum. Çok az rüzgarın da tesiri oldu. Lakin beni tanıyanlar bilir, en büyük özelliğim kuvvetim ve gücümdür. Topa epeyce sert vururum. İdmanlarda falan kimi vakit aut atıyordum, rakip kaleyi deniyordum” sözlerini kullandı.

‘ Beşiktaş ‘ta bahta Gomez’li, Cenk’li, Aboubakar’lı periyoda geldim’

Beşiktaş altyapısında yetişen ve Siyah-Beyazlılar’da U19 ve U21’de gol krallığı yaşayan 25 yaşındaki oyuncu, Kara Kartal’daki anılarını da anlattı. Şenol Güneş idaresinde iki dönem üst üste kazanılan şampiyonluk devrinden bahseden Hamza, “A grupta talih buldum lakin hayli forma giyemedim. 2 sene üst üste şampiyon olduğumuz periyotta bahta da Mario Gomez, Cenk Tosun ve Vincent Aboubakar üzere isimlerle oynadım. Onlar varken de haliyle az fırsat buldum. Kısa bir devir kupa maçlarında oynadım. İdmanlarda bilhassa Gomez’i fazlaca dikkatli izlerdim. İki ayağı da var onun, sağ ayağıyla da sol ayağıyla da acayip şutlar çeker. Sol ayağını çalışarak başka ayağından daha hayli geliştirmiş, o epey dikkat etmişti” yorumunu yaptı.

‘Sergen Yalçın’a bir talih daha verilebilirdi’

Beşiktaş’ın, Muhteşem Lig ‘deki yeni formu hakkında da konuşan deneyimli forvet, “Beşiktaş hak ettiği yerde değil. Beşiktaş her vakit şampiyonluk maksatlar. İşler kimi vakit istediğiniz üzere gitmiyor. Sergen hoca kadrosu şampiyon yaptı, epeyce başarılıydı. Fakat bu sene olmadı. Sergen hocanın kredisi vardı bence yani ivedi bir karar üzere duruyor, yol ayrılığı. Elindeki kısıtlı takım ve kısıtlı maddi durumla başarıyı sağladı, bir talih daha verilebilirdi” açıklamasında bulundu.

‘Hedefim Muhteşem Lig’

çabucak hemen 25 yaşında olduğunu ve gayesinin bir daha Muhteşem Lig olduğunu da kaydeden Hamza Küçükköylü şu tabirlerle kelamlarını noktaladı:

“bir daha Beşiktaş’a dönmeyi epeyce isterim. Altyapısında yetiştim, senelerca formasını giydim. Bugünlere gelmem de Beşiktaş’ın yardımıyladir. O niçinle Beşiktaş’ın yeri bende hayli farklıdır. Hedeflerim Harika Lig’de forma giymek, Beşiktaş olursa epeyce hoş olur alışılmış ki. Orada yarım kalan bir öyküm var. U19 ve U21’de gol krallığı yaşadım, A kadroda da uzun yıllar oynamak isterdim. Maksadım katiyen Üstün Lig…”

FANATİK ÖZEL / Atalay Özçelikli