Viyana Reinhardt Semineri Başkanı taciz iddiaları sonrasında istifa etti

Adanali

New member
Alman aktris Maria Happel (60), ünlü oyunculuk okulundaki koşullarla ilgili eleştirilerin ardından Viyana Max Reinhardt Semineri’nin yöneticiliğinden vazgeçti. Salı günü “Soko Wien” adlı televizyon dizisinden ve Viyana Burg Tiyatrosu’ndan tanınan Happel, “Sanatsal yönlere adanmış çalışmalarım artık istenmediği için” derhal istifa etti dedi.

Mayıs ayı sonunda, Viyana gazetesi Der Standard, Reinhardt semineri öğrencilerinden gelen ve devlet eğitim merkezinde “gücün kötüye kullanılması, adam kayırma ve cehalet” olduğu iddia edilen sistemin kınandığı açık bir mektup yayınladı. Diğer şeylerin yanı sıra, yönetimin enstitüde taciz ve yetkinin kötüye kullanılması işlemleriyle ilgilenmediği belirtildi. Ayrıca Happel nadiren mevcut.

Happel daha sonra APA haber ajansına verdiği röportajda bu suçlamayı reddetti ancak meşgul bir sanatçı olarak öğrencilerinin yanında istediği sıklıkta bulunmadığını itiraf etti. Röportajda Happel’in, eğitimin bir parçası olarak yardımcısının öğrencileri ağlattığı gerçeğini bile gördüğü belirtiliyor: Duygular seminerin doğal “iyileridir”. “Bizimki gibi eğitim merkezlerindeki bazı insanlara her zaman iyi davranılamayacağına inanıyorum. Biz de aşılmış sınırlarla çalışıyoruz.”

İlan | Daha fazlasını okumak için kaydırın

Reinhardt Semineri Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin bir parçasıdır. Diğerlerinin yanı sıra OW Fischer, Christiane Hörbiger, Ute Lemper, Birgit Minichmayr ve Christoph Waltz burada eğitim gördü.