Windows Server 2019: Güncellenen güvenlik güncelleştirmesi yükleme hatalarını düzeltir

Bakec

New member
Microsoft, Windows Server 2019 ve Windows 10 1809 için hatalı KB5037765'in yerine geçen KB5039705 güvenlik güncelleştirmesini yayımladı. Eski güncelleme paketini iki işletim sistemine yüklemek çoğu zaman mümkün olmuyordu; Windows genellikle hata numarası olarak 0x800f0982'yi görüntülerdi.

Duyuru

Microsoft başlangıçta bunun nedenini var olmayan bir “İngilizce (ABD)” dil paketi olarak tanımladı. Ancak kurulumun hiçbir faydası olmadı. Microsoft'un daha sonra Windows sürüm durumu notlarına eklediği gibi, dil paketi yüklü olsa bile güncelleme başka bir hata numarası olan 0x80004005 ile başarısız olabilir.

Microsoft, güncellemeden gelen güncellemeyle sorunu düzeltiyor

Artık Microsoft, alışılmışın dışında bir güncelleme numarası olan KB5039705 ile sorunu düzeltti. Hatalı güncellemeyi değiştirir ve işletim sistemi yapı numarasını 17763.5830'a yükseltir. Microsoft, beraberindeki KB girişinde şunu yazıyor: “Bu güncelleştirme artık 14 Mayıs 2024 itibarıyla KB5037765'te bulunan güvenlik güncelleştirmelerini içermiyor. Bu OOB'yi uyguladıktan sonra [Out of Band-Update] yüklüyse cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.”

Microsoft, güncelleştirmeyi tüm kanallarda kullanıma sunar: Microsoft ve Windows Update, Windows Update for Business, Microsoft Update Kataloğu ve WSUS aracılığıyla. Güncellemelerin başlangıçta başarısız olduğu BT yöneticileri, şu anda mevcut olan güncellemeleri hızlı bir şekilde indirip uygulamalıdır.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Mayıs ayı yazılım yamalarını Windows Server 2019 ve Windows 10 Build 1809'a yüklemenin başarısız olabileceğini doğruladı. Şu ana kadar bir çözüm bulunamadı. Microsoft ayrıca eksik dil paketini yeniden yüklemenin olası düzeltmesinden de bahsetmedi.

(Bilmiyorum)

Haberin Sonu